PIV_Bubenec_black.png

AKTUÁLNĚ NA ČEPU

VŠECHNA PIVA NA ČEPU SI LZE ODNÉST S SEBOU V PET LÁHVI, NEBO SI PŘIJĎTE SE DŽBÁNKEM :)

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh

BUBENEČSKÝ WINTER ALE 14

nebyli bychom v Bubenči, kdybychom opět nepoužili nový chmel. Držíme se tradice našich Winter ale, takže po českém Saturnu a Mimose jsme použili Blues, který jste už mohli ochutnat v našem novém ležáku.

BUBENEČSKÝ DDH

Další z naší série ddh, tentokrát s novým americkým chmelem Zamba.

BUBENEČSKÁ IPA 15

Použili jsme chmely Mosaic a novozélandský Pacific Jade z úplně nové sklizně.

 

BUBENEČSKÝ LEŽÁK 13 BLUES                       PET láhev 1 litr - 110 Kč                0,5/0,3l - 59/49 Kč

Máme nový ležák - Bubenečský ležák 13 z českého chmele Blues. Vyznačuje se intenzivní ovocnou vůní, následovanou vysokou hořkostí.

BUBENEČSKÝ LEŽÁK                                          PET láhev 1 litr - 95 Kč                   0,5/0,3l - 53/43 Kč

Bubenečský ležák je naše (i vaše) láska, naše stálice a naše nejprodávanější pivo.

 

Vyznačuje se vyšší hořkostí, středním řízem a střední až nižší plností. A taky vyhrál druhý ročník První pivní extraligy a stal se Králem Prahy, tedy nejlepším ležákem na území Prahy za rok 2018 :)

BUBENEČSKÝ ALE                                               PET láhev 1 litr - 104 Kč                  0,5/0,3l - 59/49 Kč

Bubenečský ALE má vysokou hořkost, střední říz, nižší plnost a výrazné tóny citrusů díky amerických chmelům.

 

 

A NĚCO Z MINULOSTI:

NESTIHLI JSTE OCHUTNAT? NEBUĎTE SMUTNÍ. PRAVIDELNĚ VAŘÍME  NOVÁ PIVA, TAK SLEDUJTE NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ,

AŤ VÁM ZASE NĚCO NEUNIKNE :)

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh

BUBENEČSKÁ WEST COAST IPA 2             

Zkusili jsme si znovu uvařit naši WC IPU. A protože si rádi hrajeme a zkoušíme dělat věci jinak, tak jsme ponechali původní recepturu a změnili chmel.  Je výrazně hořká a voní po ananasu z nového amerického chmelu Bru-1.

 

BUBENEČSKÁ OSMIČKA                                

Sezóna jednoho z našich nejoblíbenějších piv je pro rok 2021 za námi. Ale nebojte se, Osmička patří mezi naše stálice a nejoblíbenější piva, takže se s ní zase shledáte v roce 2022!

Na naší osmičce jsme si dali pořádně záležet, jelikož jsme se báli, aby to nebyla jen rezavá voda. Použili jsme tedy opravdu mnoho (na osmičku) chmele jedné z nejzajímavějších českých odrůd - Kazbek.

BUBENEČSKÝ DDH LAGER                               

Kromě West Coast IPY jsme si uvařili znovu i DDH Lager - za studena dvakrát chmelený ležák. Recepturu jsme použili původní a opět jenom změnili chmel. Teď je sladší a výrazně voňavý. Dejte nám vědět, jak vám chutná, zajímá nás to :)

BUBENEČSKÁ SESSION IPA TRIUMPH        

Druhá letní novinka!  K otevření hospod jsme uvařili druhou session IPA, symbolicky z chmele Triumph. Tato IPA odpovídá spíše klasické english IPA, parádní hořkost s tóny mandarinek.

 

BUBENEČSKÁ WEST COAST IPA                    

Se studentem Tomášem z Podskalské jsme uvařili West coast ipu z chmelu Mosaic a Idaho gem. Ochutnejte sami, myslíme že se povedla!

BUBENEČSKÝTŘÍRMUT LEŽÁK                      

Znovu jsme uvařili třirmutový ležák. Tentokrát jsme nevyužili recepturu našeho klasického ležáku, ale postavili novou. Navíc jsme využili experimentální chmel Mimosa. Dopadlo to skvěle, máme krásně vyvážený ležák s nádhernou barvou.

BUBENEČSKÁ SESSION IPA TRIUMPH        

Druhá letní novinka!  K otevření hospod jsme uvařili druhou session IPA, symbolicky z chmele Triumph. Tato IPA odpovídá spíše klasické english IPA, parádní hořkost s tóny mandarinek.

 

BUBENEČSKÝ DDH APL                                     

A třetí z letních novinek je dvakrát za studena chmelá devítka. Použili jsme francouzský chmel barbe rouge, který se na léto skvěle hodí

BUBENEČSKÁ SESSION IPA                            

První z letních novinek je Bubenečská session IPA, nižší stupňovitost podporuje pitelnost. Jako chmel jsme si vybrali Eldorado, relativně mladou americkou odrůdu s tóny tropického ovoce.

 

BUBENEČSKÝ PLÁN B                                             

S našimi přáteli z pivovaru Ossegg Praha jsme tentokrát uvařili ležák, k chmelení jsme použili české chmely -

Kazbek a Žpč. Vyšla z toho skvělá kombinace hořkosti a pitelnosti. Děkujeme týmu Ossegg Praha za spolupráci.

 

APA 12 - UVAŘENO VE SPOLUPRÁCI S PIVOVAREM OSSEGG PRAHA

Vzhledem k technických problémům v našem pivovaru jsme se rozhodli uvařit pivo s našimi přáteli z pivovaru Ossegg Praha. Výjimečně jsme udělali single hop ze známého amerického chmelu - amarillo. V chuti i vůni převládají citrusy, meruňky a broskve.

BUBENEČSKÝ DVOURMUTOVÝ SHINE

saaz Shine je experimentální odrůda Žateckého chmele, kterou jsme získali z chmelařského institutu v Žatci a rozhodli jsme se ho uvařit na dva rmuty. A taky jsme poprvé u nás v pivovaru použíli kvasnice s189. Vyšel z toho vyvážený ležák, který se skvěle pije.

BUBENEČSKÝ SINGLE HOP LUNGA

Nový single hop z polského chmele Lunga, v chuti i vůni můžete poznat ananas a lesní ovoce.

BUBENEČSKÁ IPA                                                     

Zase jsme uvařili IPU. A protože se snažíme posouvat stále dál, tak jsme oproti původní receptuře úplně odebrali karamelové slady a vyměnili chmely za novější a ne tak okoukaný jako je Citra. S výsledkem jsme maximálně spokojeni, ale finální hodnocení necháme na vás :)

BUBENEČSKÝ DDH LAGER

Víte, co znamená zkratka DDH? Double dry hopped, tedy dvakrát chmelené za studena.
Náš ležák jsme nachmelili americkým chmelem Lemondrop. Jednou na začátku kvašení a podruhé na konci.
Vyšel z toho příjemný ležák, který voní méně, než jsme čekali, o to víc je ale vyváženější a pitelnější.
Ostatně, přijďte se přesvědčit sami

BUBENEČSKÝ PHIL IPL

Phil IPL14 je silné spodně kvašené pivo, které jsme vařili s domovařičem Filipem podle jeho receptury. Použili jsme karamelový a pšeničný slad, Nugget, citru, cascade. Výsledek je super, ale o tom se musíte přesvědčit sami.

WINTER ALE VOL 2

Tak jsme uvařili druhou verzi našeho Winter Ale. Není tak navoněný jako ten ten první, ale o to víc je pitelný! V chuti jsou cítít tmavé slady. Je až nebezpečnej chutnej, jak říká náš sládek Michal :)

BUBENEČSKÝ SINGLE HOP LUNGA

Nový single hop z polského chmele Lunga, v chuti i vůni můžete poznat ananas a lesní ovoce.

BUBENEČSKÝ SINGLE HOP SATURN

Saturn je další single hop, tentokrát z experimentálního chmele Saturn, který výrazně voní po citrusech. To u českého chmelu rozhodně není pravidlem. Nové experimentální odrůdy se jmenují po planetách (Saturn, Uran, Venuše), protože jejich vůně je oproti klasickým českým chmelům jak z jiné planety.  Chmel jsme získali z chmelařského institutu v Žatci.

BUBENEČSKÝ WINTER ALE

Winter ALE je polotmavé svrchně kvašené pivo. Chmelili jsme jen českými chmely sládkem a Žpč do varu, Saturnem do studeného chmelení. Barvy jsme dosáhli použitím čokoládového sladu. Jedná se o zemité pivo s jemnými tóny citrusů.

BUBENEČSKÝ TŘÍRMUTOVÝ LEŽÁK

Bubenečský třirmutový ležák. Máme rádi výzvy a tak jsme se rozhodli zkusit uvařit náš ležák tím nejtěžším způsobem. Normálně vaříme na jeden rmut, tentokrát jsme vařili na tři. Díky tomu je v pivu cítit výraznější sladová linka.

BUBENEČSKÁ OSMIČKA

Na osmičce jsme si dali pořádně záležet, jelikož jsme se báli, aby to nebyla jen rezavá voda. Použili jsme tedy opravdu mnoho (na osmičku) chmele jedné z nejzajímavějších českých odrůd - Kazbek.

BUBENEČSKÝ SINGLE HOP MAPUCHE

Novinka z argentinského chmele Mapuche, který jsme si sami dovezli ze země původu. V pivu jsou cítit lesní plody. A je to náš asi nejspeciálnější speciál, protože tohle pivo už jen tak znovu vařit nebudeme! Tak se stavte, ať vám neuteče ta příležitost ho ochutnat :)

BUBENEČSKÝ APL

Bubenečský APL je spodně kvašená, parádně hořká desítka. Vařili jsme ho z našich oblíbených chmelů, Barbe Rouge

a Styrian Wolf.

AFRICAN QUEEN - INDIA PALE ALE

PIVO UVAŘENÉ SPOLEČNĚ S PIVOVAREM OSSEGG PRAHA

Silné svrchně kvašené světlé pivo, které jsme uvařili ve spolupráci s Pivovarem Ossegg Praha a jejich sládkem Filipem Žabou. Je z jihoafrického chmele a podlě něj dostalo i své jméno. Seznamte se s Královou :)

 

BUBENEČSKÁ IPA

IPA má vysokou hořkost, střední říz, nižší plnost, lze cítit výrazné tóny citrusů díky amerických chmelům. Oproti klasickým „CZIPA“ má nižší aroma a vyšší hořkost. Nejvíce odpovídá English IPA.

BARBE ROUGE

Single hop ALE z francouzského chmele Barbe Rouge, který pivu dává velice zajímavou chuť podobnou ovocným žvýkačkám.

BUBENEČSKÝ TMAVÝ LEŽÁK

Naše tmavé pivo je oproti běžným tmavým pivům méně karamelové, suché a hořké. Je tmavý jako svědomí vaší ex nebo okno po včerejším mejdanu.

BUBENEČSKÝ WOLF

další single hop ze slovinského chmele Wolf (říkáme mu v pivovaru Vlček, podle jednoho ze spolumajitelů :) ), který pivu dává velice zajímavou chuť meruněk a broskví.

RAKAU

Další ze série single hopů, tentokrát jsme použili novozélandský chmel Rakau. V pivu jsou výrazné ovocné tóny, hlavně meruňky. Má střední až vyšší říz, nižší plnost, vyšší až vysokou hořkost.

SOUTHERN PASSION

Single hop ALE z jihoafrického chmele Southern passion, pivo dává aroma mučenky a grapefruitu.